Osocze bogatopłytkowe

                     

                                                                                                           

                                                            WSKAZANIA

Mezoterapia za pomocą osocza z własnej krwi znana też jako Wampirzy Llifting, jest przeznaczona dla wszystkich osób, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.
Osocze możemy wykorzystywać w różnych okolicach ciała – wszędzie tam gdzie chcemy uzyskać poprawę jakości, gęstości, odżywienia i odmłodzenia skóry. Najczęściej ostrzykuje się twarz, szyję, dekolt oraz grzbiety rąk. Możemy również stymulować wzrost włosów przy łysieniu i przerzedzeniu owłosienia.

                                               ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM
Co najmniej 2 dni przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew oraz aspirynę ponieważ zwiększają one krwawienie po iniekcji. W dniu zabiegu należy pić dużo wody, co zwiększa dostęp do naczyń krwionośnych.

                                                        PRZECIWWSKAZANIA
     
HIV
Choroby autoimmunologiczne
Niewyrównana cukrzyca
Stany ropne i zapalne
Stosowanie leków przeciwzakrzepowych
Trombocytopenia
Czynna infekcja
Nowotwory
Zmiany wirusowe - opryszczka
Ciąża i laktacja

Choroby krwi

 

 

 


PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

1. Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Krew pobiera się w sposób jałowy, najczęściej z żyły kończyny górnej. Pacjent nie musi być na czczo, a cała procedura przypomina procedurę pobrania krwi do badań. Ilość pobieranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza, którą chcemy otrzymać oraz od stosowanej metodologii jego zagęszczania.
2. Następnie probówki z krwią poddaje się wirowaniu w wirówce. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów morfotycznych.
3. Otrzymane osocze wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry po wcześniejszym użyciu kremu znieczulającego.

                                           POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkoweym należy delikatnie dbać o ten obszar skóry, który był jemu poddany. Przez pierwszą dobę nie wolno korzystać z saun, solarium, ani opalać się na świeżym powietrzu. Do dwóch tygodni po zabiegu nie można wykonywać innych zabiegów kosmetycznych na tym samym obszarze skóry, a także trzeba dbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.
Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, opuchnięta i tkliwa. Czasami pojawiają się niewielkie siniaki lub gródki, które znikają w ciągu kilku dni.

                                                                 EFEKTY

Efektem zastosowania serii zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest poprawa elastyczności, struktury, napięcia i gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek i fałdów oraz odmłodzenie i ujednolicenie kolorytu skóry. Skóra staje się lepiej ukrwiona, a procesy odnowy przebiegają w niej znacznie szybciej. W efekcie skóra staje się gładsza i wyraźnie młodsza. Wygładzają się drobne zmarszczki, a twarz nabiera blasku.
W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów regeneracja i stymulacja komórek skóry powoduje odrost większej ilości i mocniejszych włosów. Zabieg sprawdza się zarówno u kobiet jak również u mężczyzn we wczesnej fazie łysienia.

 

                                          ZALECANE SERIE ZABIEGÓW

Osocze bogatopłytkowe najlepiej jest podawać w serii. Przeważnie zaleca się wykonanie 3 zabiegów w odstępach co 3-4 tyg. Dla podtrzymania efektu zaleca się powtórzenie zabiegu po 6 miesiącach , a następnie po 1 roku.

 

 Cennik

Twarz 450 zł

Szyja 250 zł

Dekolt 300 zł

Pakiet trzy obszary 800 zł